Переглядаючи старі фото…
траверс Монблану
Пригадую один з кращих днів, коли я з Володимиром Тимцівим стартували з вершини Егюй ді Міді (3842 м)на траверс Монблану.
Чудовий і рідкісно погідний день. Щоправда, наступного дня ми попали у містраль – є такий штормовий вітер, що дме з Середземномор'я, і навіть на короткий час накрила нас гроза.
Сходження було доволі виснажливим, бо піднімалися, як кажуть, з чистого листка - без аклімазиції.
Приїхали в Шамоні, попили винця, оглянули знамениті скульптури перепрохідців Монблану і навіть випадково заскочили у нетрі прокуреного планом гей-клубу.
Але про що я пишу?
Пишу про те, що кожне сходження залишає по собі не тільки спогади, але й дає перспективу мріям про наступні звитяги.

Тоді наклали ми око на Егюй ді Міді, а саме на короткі південні п'ятірки з плато (те, що під Косміком).
Двохсотметрові маршрути по монолітному рожевому граніті проходяться доволі швидко. Кілька пар у той день бовталися на них.
Організація експедицій у французькі Альпи. Гірський клуб Транго. Мандруй! Досліджуй! Відкривай! квітень – березень 2019
Вони цікаві тим, що виводять кінцеву станцію канатної дороги (і до ресторації, звісно), і за якихось двадцять хвилин ви маєте змогу попивати пиво у тому ж Шамоні та мріяти про інші чудові вершини.
Історія підйомів на вершину

Перша згадка про сходження на Монблан Жаком Бальма і доктором Мішелем Паккаром датована 8 серпня 1786 року. Це сходження відбулося з ініціативи Ораса Бенедикта Соссюра, який запропонував премію тому, хто розвідає спосіб підйому на Монблан. На пам'ять про це сходження 8 серпня в багатьох країнах відзначається альпіністами як день альпінізму.

Першою жінкою, що досягла вершини, стала Марія Парадіс у 1808 році.

Майбутній президент США Теодор Рузвельт також очолював експедицію сходження на Монблан під час свого медового місяця у 1886.

На початок XXI-го століття на Монблан щорічно підіймається близько 20 тис. альпіністів.

Ввечері 12 серпня 2014 року при підйомі на гору зникла група з 5 скелелазів та провідника. Зранку 13 серпня пошукова бригада відшукала 5 із шести тіл.
Сходження на гірські вершини
Монбла́н (фр. Mont Blanc, італ. Monte Bianco, букв. «біла гора») — кристалічний масив і однойменна вершина у Грайських Альпах (Західні Альпи), на кордоні Франції та Італії, найвищий шпиль у Західній Європі (4808,73 м). Довжина масиву 50 км. Площа зледеніння — понад 200 кв. км, великий льодовик Мер-де-Глас. Центр альпінізму.


Зв'язок з нами
+38 067 690 7897
info@mountains.com.ua
Шевченка 38, Газова 26 / офіс 211
місто Львів